Anglické ježdění
Úvod
Jezdecký styl známý jako anglický či evropský styl se vyvinul splynutím starého loveckého sedu, vojenského stylu ježdění a drezury. Zatím, co westernový způsob ježdění a typy sedel se nejlépe hodí pro práci na rovině, anglický styl jízdy se může snadno přizpůsobyt jak pro práci na rovině, tak i pro skákání jen jednoduše tím, že se změní délka třmenových řemenů a pozice jezdce v univerzálním typu sedla.
Soutěže



Drezura
Parkur
Parkurové skákání je jezdecký sport, ve kterém se jezdec na koni snaží buďto v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb projet trasu s překážkami nebo se trefit do časového limitu či hodnocení na styl. Za svůj vznik vděčí nejvíce důstojníkům britské kavalerie, kteří skoky přes různé překážky považovali za vynikající trénink jak jezdce tak i koně. Parkur má úzkou souvislost s drezurou, kůň musí být velice dobře přiježděn a musí důvěřovat jezdci. Na olympijských hrách se poprvé objevuje v roce 1900 v Paříži. Do roku 1945 byl parkur téměř výhradně vojenským sportem a některých závodů se směli účastnit pouze armádní jezdci. Od roku 1974 závodí muži společně se ženami.



Voltiž
Voltížne je akrobatické a gymnastické cvičení vykonávané na cválající koni. Kůň je vedený lonžérem a pohybuje se na 12-14 metrovém kruhu , soutěžící se nazývá voltižér. Voltiž byl uznán jako jeden ze sedmi jezdeckých disciplín Mezinárodní jezdeckou federací v roce 1983.
Cross-country
Soutěž všestranné způsobilosti (původním názvem military) je jedna z nejnáročnějších jezdeckých disciplín. Military vzniklo původně z potřeby testovat způsobilost koní pro náročné potřeby armády, až postupem času se přeměnilo na sportovní disciplínu.